دورهمی؛ عروسک های توانمند

عروسکا که مخصوص دختر بچه ها و یا خردسالا نیس. هممون کلاه قرمزی و دوستانش رو دوست داریم و هیچ خجالتی هم نمی کشیم چون هممون به شادی، تفریح و نشاط نیازمندیم و اگه قصد کسی قصد مقابله با اونو داره، شک نداشته باشین شکست می خوره.

عروسکا، شخصیتای کارتونی و چهره های مهربون، بخشی جدا نشدنی از دنیای بازیای ویدیویی هستن و ما هم ساعتا و شاید چند سال خاطره از اونا داریم. این بار می خوایم عناوینی با هویتی تقریبا برابر اما متفاوت از زمین تا آسمون به شما معرفی کنیم.

یکی پازل مانند و معمایی، دیگری خشن و پر زد و خورد. یکی سریع و پر از هیجان و دیگری درگیر کننده و پر از شادی. مهم نیس چه پلتفرمی واسه بازی کردن دارین، در مطلب امشب همه مدل بازی واسه همه پلتفرما داریم.

سری LittleBigPlanet

  • پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴

در دوران پلی استیشن ۳ (که به خاطر کپی خور نشدن و گرون بودن بازی هاش در ایران خیلی محبوب نبود)، اگه کسی میخواس پلی استیشن ۴ بخره و از تصمیم خود دفاع کنه، شاید نامی از لیتل بیگ پلنت هم می آورد.

این سری بازی که سال گذشته با عرضه LittleBigPlanet 3، دوباره بر سر زبانا افتاد، عنوانی معرکه و درجه یه واسه دارندگان کنسولای سونیه. البته، شاید نسخه سوم به اندازه دو شماره اول خوب نبود ولی به هر حال LittleBigPlanetه دیگه، نباید زیاد سخت بگیریم.

دو نسخه ابتدایی بالاترین درجه بلوغ طراحی مراحل رو نشون میدن و هر چی که در وصف اونا بگیم کم گفتیم. کافیه کنترلر رو به دست بگیرین و دو نفره یه مرحله رو سپری کنین، میفهمید که گذشت زمان اصلا احساس نمی شه از بس این بازی عالی طراحی شده.

دو نسخه اول واسه پلی استیشن ۳ و نسخه سوم واسه پلی استیشن ۴ منتشر شد و ماه به به عنوان یکی از بازیای رایگان پلی استیشن پلاس، در اختیار میلیونا مخاطب قرار گرفت. پس اگه LBP3 رو در حساب کاربری خود دارین و هنوز اقدام به دانلود اون نکردین، حالا زمان مناسبیه.

Rayman Legends

  • پی سی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، ایشون یو، پلی استیشن ۳، اکس باکس ۳۶۰

ریمن لجندز در سال ۲۰۱۲ و به عنوان یه بازی انحصاری واسه کنسول بازی شکست خورده ایشون یو معرفی شد. شرکت یوبی سافت یکی از الماسای مهم خود رو واسه نینتندو کنار گذاشته بود اما کارکرد ضعیف ایشون یو دلیل شد تا ریمن لجندز واسه دیگه پلتفرمای هم عرضه شه (حالا خوبیش اینه).

این شد که میلیونا مخاطب دیگه هم فرصت اونو پیدا کردن تا این جواهر رو تجربه کنن و لذت ببرن. در ریمن لجندز می تونین با دوستای خود سرگرم شید. البته کنسول ایشون یو به خاطر کنترلر تبلت مانندش، یه برتری نسبت به دیگر پلتفرما داره و بازی کردن روی اون جذابیت بیشتری داره اما چند ویژگی ساده ارزش این حرفا رو نداره.

روی هر پلتفرمی که بازی می کنین، ریمن لجندز رو جفت و جور کنین و از تجربه اش با دوستان و اقوام خود لذت ببرین. خیلی از مراحل Rayman Origins (عنوان قبلی در سری ریمن) هم به طور کامل رایگان در لجندز بازسازی شدن تا هیچ محدودیتی در سرگرم شدن باقی نمونه.

سری هم به بخش فوتبال دو نفره این بازی بزنین. احمقانه س اما فوق العاده می خندین، مطمئن باشین.

Castle Crasher و Battleblock Theater

  • پی سی، اکس باکس ۳۶۰، اکس باکس وان، پلی استیشن ۳

سازنده این دو بازی استودیوییه به نام The Behemoth. وقتی به پروفایل این بازیا در شبکه استیم مراجعه می کنین میفهمید که یه گزینه هست تا این دو بازی رو یه جا بخرین و اسم اون هست «Can't Stop Laughing Bundle» یا «باندل نمیشه جلوی خندیدن رو گرفت».

حالا با این توصیف ساده، تا آخر ماجرا رو بخونین. البته ممکنه عکس بالا رو ببینین و بگید که سر بریدنا و خون و خون ریزی پس چیه اما مطمئن باشین حماقت این کاراکترهای به ظاهر شوالیه مرتبا لبخند به لب تون می آورد، حتی اگه روز سخت و ناراحت کننده ای رو گذرونده باشین. (مگه در تعطیلات نوروز به کسی سخت هم میگذره؟)

Castle Crasher و Battleblock Theater دو بازی تقریبا مشابه اما شدیدا جداگونه از همدیگه هستن که شاید تک نفره بازی کردن اونا بدک نباشه اما وقتی که در کنار دوستانتون باشین، حرف نداره.

اولی رو می تونین چهار نفره بازی کنین و دومی رو در بخش داستانی به صورت تک نفره و در بخش آرنا با ۳ نفر دیگه بازی کرد. ، طبیعیه، هر چی بیشتر بهتر و این رو هیچ وقت در مورد بازیای دور همی یادتون نره.

دورهمی؛ ماشینای فوتبالیست

دور همی؛ به صرف خشونت

دورهمی؛ با زامبیای احمق

دورهمی؛ در سرزمین نینتندو

دورهمی؛ عروسکای توانا

دورهمی؛ ارتش دو نفره

دورهمی؛ آشپزی کنیم

دورهمی؛ به طرف تجربه ای نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *