بلیط‌های چارتر ارزان‌قیمت را از هیپوتریپ بخرید

بلیط‌های چارتر ارزان‌قیمت را از هیپوتریپ بخرید

آدمایی که اهل سفرهای هوایی هستن یا مشاغلی دارن که به واسطه اون باید همیشه در حال سفر باشن، با اصطلاح بلیط چارتر آشنا هستن. واسه این افراد پیدا کردن راهی که سفرها ارزون تر تموم شن اهمیت زیادی داره. این روزا تبلیغات زیادی در مورد خرید بلیط چارتر انجام می شه. در هر سایت و روزنامه ای، هر جایی که آگهیای آژانسای هواپیمایی و مسافرتی وجود داشته باشه، نام بلیط چارتر هم دیده می شه.

واسه دونستن این که بلیط چارتر چیه و چه ویژگیایی داره به ادامه مقاله توجه کنین. در ادامه توضیحات کاملی درباره این نوع بلیط می خونید و بهترین راه واسه جفت و جور اونو متوجه میشین.

بلیط چارتر همون بلیط ارزون هوایپماه؟

ایرلاینا و شرکتای هواپیمایی همه یا یه تیکه از بلیطای بعضی از پروازهای خود رو به صورت کلی به شرکتای جور واجور میفروشن. آژانسای هواپیمایی و مسافرتی و شرکتای چارترکننده مشتری این بلیطا هستن و اونا رو پیش خرید می کنن. این کار معمولا در مورد مسیرهای هوایی پر رفت و اومد صورت میگیره. در واقع آژانسای هواپیمایی بلیطا رو با قیمت کلی خریداری می کنن چون ارزون تر تموم می شه.

عوامل تعیین کننده قیمت بلیط چارتر چیه؟

حتما توجه کردین که بلیطای چارتر قیمت ثابتی ندارن و با قیمتای مختلفی به فروش می رسن. پس از این که آژانسای هواپیمایی بلیطا رو از ایرلاینا خریدن، قیمت گذاری بردوش اونا میشه. تعیین قیمت به مسائل مختلفی بستگی داره.

یکی از این عوامل زمان پروازه. بلیط چارتر پروازی که در ایام تعطیلات یا مناسبتای خاص انجام می شه، با همون قیمت بلیط سیستمی و حتی در بعضی مواقع با قیمت بالاتری به فروش می رسه. واقعا قیمت خرید بلیط چارتر به اندازه تقاضایی که واسه اون هست وابسته. در فصلای کم گردشگر یا Low Season قیمت بلیط چارتر پایین تر میشه و در این فصلا بلیط چارتر واقعا تنها بلیط ارزون هواپیما هستش.

عامل موثر دیگه در قیمت خرید بلیط چارتر نزدیکی به زمان پروازه. حتما با آدمایی مواجه شدین که خرید بلیط هواپیمای خود رو به لحظات آخر میندازن. دلیل این مسئله تخفیف هاییه که آژانسای هواپیمایی در نزدیکی زمان پرواز ارائه میدن. به نفع شرکت چارترکنندهه که بلیط رو با سود کمتر بفروشه تا این که صندلیا خالی بمونن چون در هر صورت باید هزینه رو به ایرلاینا پرداخت کنه.

بلیط چارتر چه ویژگیایی داره؟

تا این جا مهمترین ویژگی بلیط چارتر رو بررسی کردیم. قیمت پایین مهمترین عاملیه که افراد رو به خرید بلیط چارتر تشویق می کنه اما این نوع بلیط ویژگیای دیگری هم داره که از جمله اونا میشه به قطعی بودن زمان پرواز و رزرو صندلی اشاره کرد. با این نوع بلیطا دیگه از واسه تغییر زمان یا کمبود جا نگرانی دارین.

بلیط چارتر با بلیط سیستمی فرقایی داره. منظور از بلیط سیستمی همون بلیطای معمولیه که از شرکتای هواپیمایی می خرید. بلیطای سیستمی رو می تونین در صورت تغییر برنامه سفر، لغو کنین. در این صورت مبلغی به عنوان جریمه کسر می شه و باقی مونده به فرد مرجوع می شه. در مورد بلیطای چارتر این امکان وجود نداره. این بلیطا رو نمیشه کنسل کرد. در بعضی موارد هم که امکان لغو بلیط هست، جریمه ها اون قدر بالا هستن که تقریبا مبلغی به خریدار بازنمی شه.

فرق دیگه اینه که قیمت بلیطای سیستمی واسه خردسالان پایین تر از بزرگترهاه. این موضوع در مورد بلیطای چارتر وجود نداره و قیمت اونا یه جوره. پس اگه به همراه خونواده سفر می کنین و فرزندان کوچیک دارین، شاید بهتر باشه اول قیمتا رو مقایسه و بعد واسه خرید دست به کار شین.

از کجا بلیط چارتر بخریم؟

شرکتای هواپیمایی بلیط چارتر رو به افراد نمی فروشند. این بلیطا فقط به آژانسای مسافرتی و شرکتای چارترکننده فروخته می شه. پس نمی تونین شخصا به ایرلاین مراجعه کنین و واسه بلیط چارتر درخواست بدین. واسه خرید بلیط چارتر باید به شرکتای چارترکننده مراجعه کنین. این شرکتا بلیطا رو به صورت کلی از ایرلاین می خرن و با در نظر گرفتن زمان و فصل قیمت گذاری می کنن. واسه خرید بلیط چارتر باید به آژانسای هواپیمایی و شرکتای مسافرتی مراجعه کنین.

خرید بلیط هواپیما چارتر واسه مسیرهای پر رفت و اومد مثل مشهد، اهواز یا کیش آسون تره. در مورد این مسیرها معمولا بلیط چارتر ارزون هست. درسته که این موضوع به زمان سفر هم بستگی داره. مثلا در زمان جشنواره بهارانه کیش احتمال پیدا کردن بلیط چارتر ارزون کیش بسیار کمتر از تابستانه.

بلیط چارتر ارزون در هیپوتریپ

یکی از بهترین مراجع واسه خرید بلیط ارزون هیپوتریپه. یه سامانه متخصص در امور مسافرتی که در همه مراحل سفر، از هنگام جفت و جور بلیط تا رسیدن به مقصد، همراه تون میشه و تجربه یه سفر بی نگرانی رو به شما هدیه میده. در هیپوتریپ می تونین بلیط ارزون هواپیما رو با قیمتای جور واجور و واسه مقصدهای جور واجور ببینین و بهترین گزینه رو با در نظر گرفتن شرایط خود انتخاب کنین.

یادتون باشه که خرید بلیط هواپیما چارتر باید از راه یه کانال معتبر انجام شه وگرنه ممکنه دچار مشکلاتی شید. شرکت معتبری مانند هیپوتریپ امنیت سفر شما رو تضمین می کنه و با خرید از اون، دیگه لازم نیس نگران لغو شدن سفر یا بلیطای تقلبی باشین.

edame

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *