بررسی نسخه موبایل NBA 2K18؛ مصائب صفحات لمسی

بررسی نسخه موبایل NBA 2K18؛ مصائب صفحات لمسی

صفحات لمسی اسمارت فونا هر چی قدر دست سازندگان رو واسه ایجاد خلاقیت باز گذاشته ان اما از اون طرف محدودیتای خودشون دارن و نسخه موبایل NBA 2K18 هم گریبان گیر همین مشکلات شده. بازی هنوز استانداردی نه فقط واسه عناوین بسکتبالی بلکه کل بازیای ورزشی تلفنای هوشمند هستش.

مثل قسمتای قبلی، NBA 2K18 بهترین تجربه از ان بی ای رو به کاربر هدیه میده

شرکت ۲K خوب به کونامی و الکترونیک آرتز نشون داد که یه پورت واقعی از نسخه کنسولی باید چیجوری باشه. اگه قسمتای جدید بازیای ورزشی فیفا و PES به خاطر ساده سازیای بیخود و حذف بعضی حالتای گیم پلی محبوب طرفداران شون رو نا امید کرده باشن ولی NBA 2K18 خوب انتظارات علاقه مندان به ان بی ای رو برآورده می کنه.

بازی با وجود شباهتای فراوانش به قسمتای قبلی بازم پکیجی رو ارائه میده که خیلی کم در عناوین موبایل میبینیم اما تموم این المانای مثبت در سایه مشکل همیشگی بعضی از بازیای بزرگ اسمارت فونا قرار گرفتن؛ کنترل. بدون وجود یه کنترلر فیزیکی شاید بشه تجربه ای که از بازی انتظار میره رو برد.

پیشرفتای خیلی کم نسبت به گذشته همیشه از مشکلات نسخه های موبایل NBA بودن و در NBA 2K18 هم این مسئله مشاهده می شه. البته پیشرفتا هنوز به اندازه ای هستن که عنوانی نتونه لقب بهترین بازی بسکتبالی رو از این سری بگیره.

سری NBA 2K حتی روی کنسولا کنترل آسونی نداشته و واسه یادگیری اون باید زمان بیشتری نسبت به بقیه بازیای ورزشی بذارین. ۲K در ورژنای موبایل تموم تلاشش رو کرده تا این پیچیدگیا رو روی اسمارت فونا به کمترین حد ممکن برسونه و تا جایی هم تونسته به هدفش برسه ولی تلاش هاش کافی نبودن.

پیشرفتای کوچیک NBA 2K18 در این قسمت هم تغییری در اصل قضیه ایجاد نمی کنه. وجود تعداد زیاد دکمه روی صفحه واسه عنوانی که ریتم گیم پلی سریعی داره گیج کننده میشه و حتی بعد از عادت کردن به جای اونا باز کار سختی پیش رو دارین.

نمایی از داستانی که در بخش MyCAREER روایت می شه. بد نیس بدونین بازی فعلا واسه دیوایسای اندرویدی خوب بهینه نشده.

اما اگه می تونین با این مسئله کنار بیاد پس می تونین منتظر بهترین تجربه مثل سازی شده بسکتبال روی موبایل باشین. کلا NBA 2K18 دارای چهار حالت گیم پلی اصلیه. بخش Association این امکان رو به بازیکن میده تا کنترل یه تیم ضعیف رو بردوش گرفته و با اون به مسابقات ان بی ای بره.

حالت MyCAREER هم که قسمت داستانی سری NBA هستش در این عنوان حضوری دوباره داره. بدون این دست اون دست کردن بعد از اجرا، بازی از شما می خواد تا شخصیت خود رو بسازین. این شخصیت در بخش MyCAREER به کارتون اومده و با اون به یه ماجراجویی بسکتبالی باحال می رید.

در بازی می تونین از چند دکمه با هم استفاده کنین؛ انگشتان رو روی سرعت گذاشته و همون موقع به سمت شوت یا دفاع (بسته به موفقیت تون) بکشین تا هر دو کار انجام شه.

MyCAREER در برابر قسمتای قبلی بهبودهای زیادی به جز باورپذیرتر بودن دیالوگا و بعضی اتفاقات به خود ندیده ولی واسه عنوانی ورزشی روی موبایل هم همین بخش قبول کردنیه. جدا از اینکه وجود چالشای جور واجور، توانایی پیشرفت و سیستم کارکرد بازیکن در جریان مسابقات باعث شدن تا MyCAREER یکی از لذت بخش ترین قسمتای بازی باشه.

سومین حالت گیم پلی بازی Quick Match اسمشه. اینجا می تونین با تیمای ان بی ای به رقابت با هوش مصنوعی برید. در آخر به بخش Blacktop می رسیم که به همراه MyCAREER از لذت بخش ترین قسمتای بازی هستش. در این حالت، بازیکن طعم مسابقات آسفالت بسکتبال رو می چشد.

تنوع محیطای بخش Blacktop از جمله نکات مثبت NBA 2K18ه. بدیش اینه بازی فعلا حالت آنلاین نداره.

در واقع مسابقه به یه نیمه زمین محدود شده و حالا به صورت تک نفره تا پنج نفره باید با بسکتبالیستای رو به رویی بازی کنین. از دید گیم پلی قسمتای قبلی در بهترین حالت ممکن بودن و پس نباید در NBA 2K18 انتظار پیشرفتی بزرگی رو داشت.

بازی همون فرمول قبلی رو دنبال می کنه اما فیزیک به مراتب بهتر، البته سیستم شوت بهبود یافته و رفتارای منطقی تر هوش مصنوعی همه موجب گشته ان تا ساخته Visual Concepts با تجربه واقع گرایانه تری که به مخاطب ارائه میده دست کم از دید گیم پلی چند قدم از قسمتای قبلی خود جلوتر باشه.

شاید بین عناوین ورزشی موبایل، NBA 2K18 بهترین آهنگا رو داشته باشه.

انیمیشنای بیشتر شاید بزرگترین تغییر مثبت گرافیک به حساب بیاد. البته گرافیک بازی بازم در میان بهترینای اسمارت فونا قرار داره و اگه یه دیوایس قوی دارین و افت فریما عامل بگیرین، می تونین منتظر بهترین نمای چشمی بین عناوین ورزشی تلفنای هوشمند باشین.

NBA 2K18 مثل NBA 2K17 بهبودهای کمی نسبت به گذشته به خود دیده اما میدونید نکته کجاس؟ با وجود همین پیشرفتای کم باز بازی بهترین تجربه ممکن از ورزش بسکتبال رو واسه بازیکن به ارمغان می آورد. شمام می تونین طعم این تجربه دلنشین رو بچشید فقط اگه با کنترل سخت بازی کنار بیایید.

NBA 2K18

  • NBA 2K18
  • قیمت: ۷٫۹۹ دلار
  • سازنده: Visual Concepts
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۳۱۰۰ / ۲۴۰۰ مگابایت

دانلود

در بخش اپلیکیشنای دیجیاتو بخونین:

معرفی نسخه موبایل NBA 2K17؛ توپ و تور

جهشی یهویی؛ بهترین بازیای گرافیکی موبایل در سال ۲۰۱۷

مدیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *