از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟

 

عاشق شدین؟ دقیقا نمی دونین اسم احساس مبهم و خوشایندی که از دیدار با فردی جدید در زندگی تون پیدا کردین، چیه؟ هر وقت محبوب رو ملاقات می کنین، دل شوره ای توأم با شادی وجودتون رو فرا میگیره؟

چه موقع میشه نام احساسات تازه و بعضی وقتا شورانگیز رو عاشقی نامید؟ از کجا بفهمیم عاشق شده ایم یا نه؟ عاشق شدن یعنی دوست داریم همه چیز به میل طرف مقابل پیش برود و راضی باشه.

عاشق شدن چیزی بالاتر از جذ ب شدن به ویژگیای ظاهری فردی دیگره؛ یعنی زمانی که دوست داریم وقت مون رو با کس دیگری بگذرانیم و لذت می بریم. اگه نسبت به شخص خاصی بخشنده و دل سوز و علاقه مند شدین، شاید در حس و حال عاشقی غرق شدین. با ما همراه باشین.

 

  • ۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور
  • مشهورترین نویسندها درباره عشق چه نظری دارن؟
  • چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟

نشونه های عاشقی

از کجا بفهمیم واقعا عاشق شده ایم یا نه؟ نشونه هایی هست که به شما می گه، احساسات تون عشقه یا معنای دیگری داره؟

  • وقتی دیگر روابط عاطفی گذشته تون رو از یاد می برین و به اونا فکر نمی کنین، یعنی عاشق شدین.
  • اگه در کنار فرد خاصی، انجام کارایی که قبلا دوست نداشتید، لذت بخش می شه، شاید عاشق شدین.
  • با فرد محبوب تون برنامه های بلندمدتی می ذارین؛ برنامه هایی که از تفریحات آخر هفته بالاتر می رن.
  • دوست دارین کارایی رو که قبلا هزاران بار انجام دادین، با فرد تازه وارد دوباره تجربه کنین.
  • وقتی عاشق می شید، دوست دارین تموم اتفاقات خوب و بد رو با اون درمیان بذارین. افزایش رتبه کاری گرفتین، اولین کسی که باخبر میشه، عشق جدیدتانه و دیگر خبری از تلفن زدنای سریع به دوست صمیمی و… نیس.
  • هر جا برید و هر چه ببینین، ناخودآگاه حواس تون پی عشق جدید میره، چون همیشه به اون فکر می کنین.
  • همیشه منتظر هستین تا فرصت باهم بودن پیش آید و از لحظاتی که در کنار هم هستین، لذت ببرین.
مطلب مرتبط :   از لاله‌زار تا دیوارعشق با عاشقی فرق داره

همه عاشق می شن و این بخشی از زندگی بیشتر ماست. عاشق شدن قابل برنامه ریزی نیس. مثلا نمیشه توضیح داد که چرا عاشق شده ایم. دلیل این احساسات توضیح دادنی نیس. اما واقعیت پیچیده اینه که میشه عاشق شد اما عاشقی نکرد. یعنی چه؟ اجازه بدین بیشتر توضیح بدیم:

عشق ورزیدن به دیگری یعنی آگاهانه قبول کنیم کسی رو دوست داشته باشیم، با اون وقت بگذرانیم و به اون اعتماد و توجه کنیم. ما می تونیم خونواده و دوستان مون رو عاشقانه دوست بداریم. اما عاشقی کردن چیز دیگریه که در این دست روابط تجربه نمی شه.

تجربه روابطی پر از پیچیدگیای احساسی و عاشقانه چیزی متفاوته. اگه عاشقی کردن رو احساس و تجربه کرده باشین، میدونید که معنای اون علاقه به سهیم شدنِ تموم افکار و احساسات تون با فردی خاصه. عاشقی کردن یعنی همیشه به فکر اون فرد بودن، تجربه احساس آرامش در کنار اون و تمایل به خوشحالی اش.عاشقی هم شد نون و آب؟

اینم شد سؤال؟ عاشق شدن حس لذت بخشیه. هر وقت صدای تلفن فرد خاص بلند می شه، ضربان قلب سریع و تندتر می شه، همیشه درباره ی آینده ای خوش با اون تصویرسازی و رؤیاپردازی می کنین. حال تون خوبه و خوشحال و امیدوار می شید، چه چیزی از این بهتر؟ حواس تون باشه وقتی این احساسات رو تجربه کردین، تردیدها رو کنار بذارین و واسه حفظ حال واحوالی خوش و شاعرانه سعی کنین.

از کجا بدونیم، احساسات دوسویهه؟

شاید از عاشق بودن خود اطمینان داشته باشیم، اما شناخت احساسات طرف مقابل چیز دیگریه. اونم عاشق شده؟ از کجا بفهمیم که احساسات بوجود اومده دو طرفه هستن؟ نشونه هایی هست که به ما نشون میدن، طرف مقابل هم عاشق شده یا نه؟ پس باید به نکات زیر دقت کرد:

مطلب مرتبط :   از کجا بفهمیم کسی دروغ می‌گوید؟

توجه به کلمات طرف مقابل

اگه طرف مقابل درباره ی برنامه های بلندمدت با شما صحبت می کنه، یعنی شما رو در آینده خود می بینه و دوست داره رابطه اش رو با شما ادامه بده. اگه اینجور جملاتی به ادبیات اون راه پیدا کرده، شک نکنین عاشق شده: «من از با تو بودن احساس خیلی خوبی دارم» یا «تو همیشه بلدی که چه جوری حالم رو خوب کنی.»

دقت به کارهای طرف مقابل

صدای عمل از هر حرف و سخنی بلندتره، قبول ندارین؟ پس اگه در کارایی که طرف مقابل تون انجام می ده، دقیق بشین، سرنخایی از احساسات اونو نسبت به خود دریافت می کنین. طرف تون همیشه واسه حمایت از شما آمادهه؟ به تموم حرف هاتون، حتی حرفای بی اهمیت و خسته کننده ی شما بادقت گوش می ده؟

اگه طرف مقابل تون کارایی می کنه که شما پسند می کردین، مثلا به فکر علایق تونه و دوست داره خوش حال تون کنه، به احتمال زیاد عاشق شده. کسائی که عاشق هم می شن دوست دارن اوقات زیادی رو باهم بگذرونن و از همدیگه حمایت و حفاظت کنن.دقت به واکنشا و رفتارهای طرف مقابل

دقت کنین که واکنشا و رفتارهای طرف مقابل نسبت به شما چیجوریه؟ این مورد کمی دقیق تر و جزئی تر به جدا سازی و بررسی احساسات طرف نسبت به شما می پردازد. رفتار اون حقیقی و خالصانهه یا به اصطلاح خودمونی فیلم بازی می کنه؟

کسی که عاشق می شه، همیشه دوست داره با شما رابطه چشمی برقرار کنه، به شما لبخند می زنه و دوست داره دوروبرتان بچرخد. درواقع سطح انرژی اون وقتی در کنار شماس عوض می شه. این تغییر رفتار نشونه مهمیه. چون وقتی کسی عاشق می شه احساس بهتری داره و خوشحال تر از همیشه مثل اینکه.

به کمک اطلاعات این متن بهتر می تونین احساسات خود و طرف مقابل تون رو درباره ی عاشقی آزمایش بزنین. عاشق شدن احساس شیرینیه که یک دفعه به قلب تون جمله میاره. امیدوارم همه اونو تجربه کنین.

4000تومان