از لاله‌زار تا دیوار

 

اینجا خیابون لاله زاره، از جنوب به خیابون امام خمینی و از شمال به خیابون انقلاب اسلامی منتهی می شه. به دلیل وجود کافها، سینماها، رستورانا و مراکز تجاری خیلی در این خیابون به اون لقب شانزه لیزه و مرکز نوگرایی تو تهران هم می گفتن.

نور و روشنایی لاله زار بعد از سال ۱۳۵۷ بازم برقرار موند، اما این بار با تبدیل شدن خیلی از کافها و رستورانا به مغازه های خرید و فروش لوستر. به دلیل بزرگی این خیابون از طرفی و دور بودن و ترافیک همیشگی خیابونا از طرف دیگه، حالا خیلیا ترجیح میدن وقت خود رو صرف گردش در این خیابون نکنن و خرید و فروش لوستر رو از سایتای اینترنتی مثل سایت دیوار بکننن.

اول در خونها تنها لامپ دیده می شد، اما کم کم انواع و اقسام لوسترای مختلف به بازار اومد و حالا مدلای برنزی، کریستالی، شاخه ای و سنتی تنها ۴ مدل از چند مدل جور واجور و مختلف لوسترها به حساب بین. مدل لوستر هم مثل دیگر وسایل خونگی، بستگی به دکوراسیون و نیاز هر منزل داره؛ مثلا در بعضی از منازل با توجه به وسعت فضا نیاز به چند لوستر آسون و قشنگ داریم.

لازم نیس هر قسمت خونه لوستر شکیل و بزرگی داشته باشه چون در این صورت محیط رو بیشتر از اندازه روشن و شلوغ می کنه. جهت خرید و فروش لوستر در مدلای این چنینی می تونین با مراجعه به سایت دیوار از قیمت اونا در انواع جورواجور مطلع شید. یک لوستر دو شاخه در مدل حبابی در این سایت به قیمت ۱۰۰ هزار تومن آگهی شده. لوسترهای حبابی واسه منازلی مناسب ان که دکوراسیونی اسپرت داشته باشن. در مقابل اگه خونه حالت رسمی داره یا اسباب و اثاثیه ی اون لوستر برنز می خواد، در این سایت یک لوستر برنز ۳ شاخه تنها به قیمت ۱۰۰ هزار تومن به فروش می رسه. فروشنده می گه همین لوستر در خیابون لاله زار کمتر از ۷۰۰ هزار تومن پیدا نمی شه.

مطلب مرتبط :   ازدواج پایدار با ۱۱ نکته‌ای که پایه‌های زندگی را محکم نگه می‌دارد

لوستر واسه گروهی اصلا جنبه ی روشنایی نداره و از اون فقط به عنوان وسیله ای واسه زیبایی خونه استفاده می کنن. اما چیجوری؟

این افراد در گوشه و کنار منزل از آباژورها یا لامپای دیواری استفاده میکردن که کلی ی نور خونه از این وسایل تأمین می شه. در سایت دیوار یک لوستر دو شاخه دیواری با پایه استیل به قیمت ۵۰ هزار تومن به فروش می رسه. مدل سه شاخه یا به اصطلاح سه شعله اون ۶۰ هزار تومن در این سایت قیمت گذاری شده. البته لوسترهای دیواری تنها به مدلای آسون ختم نمی شن. این لوسترها هم انواع سنتی، برنزی و … دارن. مثلا یک لوستر دیواری با پایه های برنز و آویزهای کریستالی در دیوار ۲۵۰ هزار تومن به حراج گذاشته شده.

با اینکه الان به دلیل ارتفاع کم سقف تا زمین در خونها دیگر لوسترهای بلند با آویزهای کریستال در بازار کم پیدا شده، با این حال در بعضی از منازل این لوسترها بازم کاربرد و زیبایی داره. به ویژه خونهایی که دکوراسیون باشکوه دارن. برخلاف کمبود این مدل در بازار، در سایت دیوار خرید و فروش لوستر سلطنتی در قیمتای متناسب بازم آگهی می شه. مثلا یک لوستر با نی بلند مشکی در این سایت به قیمت ۵۵۰ هزار تومن به فروش می رسه. لوستر آویز بلند تموم کریستا در دیوار ۳۰۰ هزار تومن قیمت گذاری شده.

منبع: VIRLAN