از بین بردن حشرات مزاحم با چند روش کاربردی

 

تمیز نگه داشتن خونه با برنامه ریزی منظم کارهای منزل خیلی سخت نیس. ولی امان از وقتی که مجبور می شیم واسه از بین بردن حشرات هم چاره اندیشی کنیم. حشرات، موجودات بد و دردسرسازی هستن که در همه جا پیدا می شن و همین یک دلیل کافیه تا از بین بردن حشرات سخت و شاید اعصاب خُردکن شه! فرقی نداره در آپارتمان زندگی می کنین یا خونه ی ویلایی، منزل تون نوسازه یا قدیمی، حشرات همه جا هستن. حتی اگه نظافت رو رعایت کنین، بازم سروکله ی اونا پیدا می شه. کافیه در خونه رو باز کنین، تغییر جریان هوا باعث می شه تا حشرات به طرف گرمای خونه جذب شن. مهم نیس این حشرات از کجا اومدند. در هر صورت باید به فکر مهار اونا باشین، چون خیلی آزاردهنده هستن. در این مطلب، روشایی واسه مهار و از بین بردن حشرات آورده شده که می تونه به شما کمک کنه. با ما همراه باشین.

 

  • درمان شپش سر با چند روش آسون و موثر خونگی
  • علل مریضی مالاریا، نشونها و درمان اون
  • درمان نیش پشه با ۱۰ ماده موثر که از نا آرومی شما کم می کنه

ککا

اگه احساس می کنین حشره ای روی بدن تون حرکت می کنه اما چیزی نمی ببینن، به احتمال زیاد کک روی پوست تونه. واسه اطمینان از این موضوع، یک ملافه ی سفید روی فرش کف اتاق پهن کنین و سعی کنین تا حشره رو روی اون بندازین. ککا تمایل زیادی به رنگ سفید دارن و با این روش خیلی آسون می تونین اونا رو به دام بندازین و از بین ببرین.

حیوانات خونگی عادی ترین منبع کک هستن. واسه از بین بردن ککا می تونین از روشای مختلفی مثل درمانای موضعی، اسپری، پودر و شامپو استفاده کنین. بهترین روش از بین بردن ککای موجود در خونه، سم پاشی اینه. از اونجا که استنشاق سم خطرناکه، بهتره اعضای خونواده و حیوانات خونگی رو واسه چند ساعت از محل دور کنین. مقدار سم رو متناسب با مساحت خونه بخرین و برابر دستورالعمل کارخانه سازنده اون عمل کنین.

مورچها

کشتن مورچها بی فایده ترین روش ممکن واسه از بین بردن آنهاست. حتی اگه راه رفت وآمد و لونه ی اصلی اونا رو هم پیدا کنین، پس از بسته کردن اون راه دیگری پیدا می کنن. بهتره راهی رو امتحان کنین که واسه یه مدت طولانی از شر اونا خلاص شید.

مطلب مرتبط :   از بین بردن جای جوش؛ ۱۴ ماده طبیعی که صورت شما را پاکسازی می‌کند- قسمت 2

یک راه حل بی خطر واسه از بین بردن مورچها اینه که مقداری قهوه دور تا دور پنجرها، دره ها و جایای حضور مورچها بریزین. راه حل بعدی اینه که یک و نیم پیمانه ی فنجون شکر رو در یک ونیم پیمانه ی فنجون آب گرم حل کنین و دو قاشق غذاخوری بوراکس (پودر سفیدرنگ طبیعی و معدنی) به اون اضافه کنین. مقداری پنبه رو به محلول حاصل آغشته کنین و نزدیک مورچها بذارین. مورچها دور محلول تجمع می کنن و مقداری از اونو واسه ملکه می برن. این ماده واسه ملکه کُشندهه و با این روش خیلی آسون می تونین مورچها رو نابود کنین.

مگس میوه

مگس میوه معمولا واسه سلامتی خطری نداره و عمر اون خیلی کوتاهه. اما می تونه واسه بچه ها آزاردهنده باشه. از بین بردن مگس میوه خیلی آسونه.

اگه برشی از یک موز رسیده رو در جایی بذارین، مشاهده می کنین که چقدر سریع مگس میوه روی مواد آلی در حال تخمیر زاد و ولد می کنه و همونجوریکه از اسمش پیداست، این حشره عاشق میوه، اما در دور هر غذای خراب و در حال فسادی هم دیده می شه. واسه از بین بردن مگس میوه پیشنهاد می کنیم که حتما دور سطل زباله و ظرف میوه خود رو خوب تمیز کنین، ظرف آشغال رو با آب داغ بشویید تا کوچیک ترین اثری از میوه باقی نماند.

ساس رختخوابی

ممکنه مگس میوه آزاردهنده باشه اما ساس رختخوابی از اونم بدتره و می تونه نیش بزنه. اگه صبح با علائمی مثل قرمزی و خارش بیدار شدید احتمال داره که ساس در رختخواب تون باشه و شما رو گزیده باشه. در این صورت یا باید خیلی سریع دست به کار شید و اونو از بین ببرین یا تموم محیط زندگی شما مورد حمله ساسا قرار میگیره. پیشنهاد می کنیم که رختخواب خود رو از خونه بیرون ببرین و با جاروبرقی و حشره کش تمیز کنین. بااین حال جنگ با ساس به همین راحتی نیس، به ویژه اگه ساس در تموم خونه ی شما پخش شده باشه یا حتی همسایه ی شما حیوان خونگی داشته باشه. در این صورت می تونین از سازمانای جنگ با حشرات کمک بخواهید.

ساسا ممکنه وارد چمدون تون هم بشن و با شما سفر کنن. واسه همین هنگام سفر، در اول چمدونای خود رو کنترل کنین و بی محافظ مناسب به رختخواب نروید.

مطلب مرتبط :   از کجا بفهمیم کسی دروغ می‌گوید؟

سوسکا

با این که تصور می شه که سوسکا همیشه در حال تولیدمثل و فناناپذیر هستن اما با استفاده از بعضی روشای آسون می تونین خیلی آسون اونا رو از خونه ی خود بیرون کنین. اول از همه نظافت رو رعایت کنین تا وسایلی مثل خردهای غذا یا نوشیدنی سوسکا رو به خود جلب نکنه. درز و شیارهایی که واسه سوسکا جای دنج حساب می شه، پیدا کنین و همه جا رو با آب گرم و صابون تمیز کنین تا گردوغبار از بین برود.

تموم مواد غذایی (حتی غذای حیوانات خونگی) رو بسته بندی کنین و در سطلای زباله رو محکم ببندید. منظم سطل زباله رو با آمونیاک تمیز کنین تا بوهایی که ممکنه سوسک رو به خود جلب کنه از بین برود و مراقب لولهای فاضلاب باشین.

سوسکا جایای تاریک و مرطوب رو دوست دارن، پس دره های فاضلاب رو حتما محکم کنین. جای ظرف شویی، لولها و دست شویی رو خشک کنین و پریزها رو بسته کنین. همین طور می تونین از تلهای مخصوص استفاده کنین تا زمانی که سوسکا واسه پیدا کردن غذا بیرون بین به دام بیفته.

عنکبوتا

در مقایسه با ساس رختخوابی و سوسک، عنکبوتا مشکل کوچیکی به نظر بین. واقعا، عنکبوتا آفات دور شون رو کنترل می کنن، حشرات در حال پرواز رو به دام میندازن و می خورند. با اینکه عنکبوتا در ظاهر کم ضرر هستن اما درصورتی که باعث آزار شما شن باید اونا رو نابود کنین.

آسون ترین راه واسه نابودی عنکبوتا اینه که تارهایشان رو از بین ببرین. واسه این کار می تونین از جاروبرقی یا جاروی بلند که در انتهای اون پارچه ای بسته اید، استفاده کنین. می تونین از تلهایی واسه به دام انداختن اونا استفاده کنین.

پیشگیری بهتر از درمان

واسه از بین بردن حشرات می تونین از روش ها و کالاهایی استفاده کنین که واسه همیشه اونا رو از خونه و محیط دور تون دور کنین. محیطایی مثل کنج دیوارها، دربا، اتاق زیرشیروانی و زیرزمین جایای مناسبی واسه زندگی حشرات هستن و باید تحت نظر قرار بگیرن. وجود هر نوع حشره و آفت نشون دهنده ی کوتاهی ما در مراقبت و پیشگیریه. مهم ترین کار واسه دور کردن و از بین بردن حشرات اینه که همیشه محیط خونه ی خود رو تمیز نگه دارین.