از بین بردن جای جوش؛ ۱۴ ماده طبیعی که صورت شما را پاکسازی می‌کند- قسمت 2

این حال ما پیشنهاد نمی کنیم که از خمیر دندان به عنوان یک درمان خونگی واسه جوش هاتون استفاده کنین چون می تونه خیلی آسون پوست رو بسوزونه و آسیبی که وارد می کنه بیشتر از فواید اینه.

۴. روغن زیتون

روغن زیتون پر از مواد معدنی، ویتامینا و اسیدهای چربیه که باعث حفظ سلامتی و نرمی پوست شما می شه. بیشتر موارد استفاده ی این روغن به خاصیت لایه ورداری اون برمیگرده. واسه از بین بردن جای جوش با استفاده از این روش به روغن زیتون خالص، آب گرم، آهک، عسل و دانه های شکر نیاز دارین.

اول صورت تون رو با یک پاک کننده ی ملایم بشویید. با آب گرم پوست تون رو مرطوب کنین. همه مواد بالا رو با هم مخلوط کنین تا خمیری نرم به دست آید. خمیر رو به آرامی روی صورت تون ماساژ بدین. هر هفته این عمل رو تکرار کنین تا جای جوش هاتون از بین برن. این روش درمانی بی خطره و در زمان بارداری هم میشه از اون استفاده کرد. بیشتر افراد به دلیل تغییرات یهویی هورمونی در زمان بارداری دچار جوش می شن.صابونای مورد استفاده واسه از بین بردن جای جوش و لکای پوستی

صورت، پیشانی، دستا و چانه با استعداد جوش و جوش هستن و در صورتی که این جوشا به درستی درمان نشن ممکنه حتی در پشت کمر و قفسه ی سینه هم لکهای تیره ای روی پوست بر جای بذارن. بعضی از صابونا که واسه روشن کردن پوست به کار می رن می تونن به از بین بردن این لکهای تیره کمک کنن.

مطلب مرتبط :   اسب پلاستیکی

کِرِمایی که واسه از بین بردن جای جوش به کار می رن

کرمای موضعی واسه از بین بردن جای جوش ممکنه کمی گران باشن اما نسبت به درمانای طبیعی سریع تر عمل میکنن. واسه انتخاب بهترین کرم واسه از بین بردن جای جوش به دنبال ترکیبات زیر در اون باشین:

  • کوجیک اسید؛
  • ویتامین C یا ویتامین E؛
  • رتینول یا ویتامین A؛
  • کرمایی طبق ی کورتیزون.چند نکته ی دیگر واسه از بین بردن جای جوش

جای جوش خودش از بین میره؟ اگه جای جوش بمونه معمولا از بین رفتن اون اون قدر طول می کشه که یادتون میره زمانی در اون نقطه جوش زده بود. در هر صورت از بین بردن جای جوش کار آسونی نیس پس در این جا به چند نکته اشاره می کنیم که به شما کمک می کنه از همون اول از به جا ماندن جای جوش جلوگیری کنین. حتما شمام شنیدین که پیشگیری بهتر از درمانه، پس واسه پیشگیری از ایجاد جای جوش، این نکات رو رعایت کنین:

  • جوش و جوش رو نکَنید. این کار باعث خون ریزی اونا می شه و در بازسازی اونا مشکل ایجاد می کنه.
  • حتی اگه جوش، احساس خارش و سوزش داشت اونو فشار ندین و دست کاری نکنین. این کار باعث خراب کردن پوست و ایجاد زخم می شه.
  • آب و مایعات زیادی بخورین. مصرف میوه هم باعث می شه پوست زودتر بازسازی شه.
  • هنگامی که جوشایی هر چند کوچیک روی پوست تون دارین از خراشیدن اونا پرهیز نکنین. این کار می تونه باعث ایجاد لکهای تیره ای شه که به سختی از بین می رن.
مطلب مرتبط :   از آتنا” تا بنیتا”، الفبای تلخ کودک آزاری در این سرزمین…  • 2